Po wytworzeniu solidnego oparcia jakim jest wygojony w kości implant, możemy przystąpić do odbudowania brakujących zębów. Teraz prace przejmuje laboratorium protetyczne gdzie pod kontrolą lekarza dentysty powstają przyszłe – nowe zęby. Dokonywana jest analiza modeli gipsowych, odzwierciedlających warunki zgryzowe u pacjenta . Bardzo istotne jest, aby przyszłą odbudowę wykonać zgodnie z regułami fizjologii i fizyki nie zaniedbując przy tym oczywiście kosmetyki. Wapdent jako profesjonalny gabinet stomatologiczny dba o wszystkie te elementy.

Zarówno naukowcy, jak i lekarze docenili już znaczenie biomechaniki całego zespołu implant-korona na długotrwałe utrzymanie pracy. Typowy kompleks implant-korona składa się z dziewięciu elementów, które są ze sobą połączone i wspólnie funkcjonują.

Elementy te to:

  1. tkanka kostna otaczająca implant
  2. implant
  3. łącznik
  4. śruba łącznika
  5. protetyczny element koronowy
  6. śruba mocująca konstrukcję protetyczną
  7. szkielet konstrukcji protetycznej
  8. olicowanie
  9. powierzchnia zwarcia

Pomiędzy tymi elementami istnieją powierzchnie przylegania, przez które przenoszone są obciążenia funkcjonalne, zanim ostatecznie trafią na kość otaczającą implant. Każde z dziewięciu miejsc przenoszenia sił żucia odgrywa specyficzną i dynamiczną rolę w biomechanice całej odbudowy protetycznej.

Cennik implantów