Pacjenci tracą zęby z powodu urazów, próchnicy lub postępujących chorób przyzębia. Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną radą na to było zastosowanie protez lub mostów. Na szczęście współcześnie mamy implantologię, która skutecznie odpowiada na potrzeby pacjentów w zakresie wypełniania braków w uzębieniu.

Implant to najprościej mówiąc niewielka śrubka, która umieszczona w kości szczęki zastępuje nam korzeń zęba. Implant jest w istocie niewidocznym początkiem rekonstrukcji zęba. Do niego przykręcany jest odpowiedni łącznik będący wsparciem dla korony. Jest to jedyne rozwiązanie stomatologiczne, które nie tylko wygląda jak naturalny ząb, ale także spełnia wszystkie jego funkcje. Co ważne można je zastosować zarówno w przypadku braku pojedynczego zęba, jak i wtedy gdy mamy większe braki w uzębieniu. Warto jednak zrobić to jak najszybciej po stracie zęba (lub zębów), ponieważ po dłuższym czasie kość otaczająca utracony ząb zanika, co może w konsekwencji prowadzić do deformacji całych łuków zębowych.

Implanty są znacznie wygodniejsze niż mosty lub protezy, ponieważ nie wyciąga się ich do czyszczenia, lub snu. Dodatkowo nie uszkadzają one w żaden sposób sąsiadujących zębów, jak to ma miejsce np. w przypadku wykonaniu mostu, kiedy czasem trzeba oszlifować pobliskie zdrowe zęby.

Implanty to rozwiązanie trwałe, które znacząco podnosi komfort życia i pewność siebie.

Przebieg leczenia implantologicznego

Po wytworzeniu solidnego oparcia jakim jest wygojony w kości implant, możemy przystąpić do odbudowania brakujących zębów. Teraz prace przejmuje laboratorium protetyczne gdzie pod kontrolą lekarza dentysty powstają przyszłe – nowe zęby. Dokonywana jest analiza modeli gipsowych, odzwierciedlających warunki zgryzowe u pacjenta . Bardzo istotne jest, aby przyszłą odbudowę wykonać zgodnie z regułami fizjologii i fizyki nie zaniedbując przy tym oczywiście kosmetyki. Wapdent jako profesjonalny gabinet stomatologiczny dba o wszystkie te elementy.

Zarówno naukowcy, jak i lekarze docenili już znaczenie biomechaniki całego zespołu implant-korona na długotrwałe utrzymanie pracy. Typowy kompleks implant-korona składa się z dziewięciu elementów, które są ze sobą połączone i wspólnie funkcjonują.

Elementy te to:

  1. tkanka kostna otaczająca implant
  2. implant
  3. łącznik
  4. śruba łącznika
  5. protetyczny element koronowy
  6. śruba mocująca konstrukcję protetyczną
  7. szkielet konstrukcji protetycznej
  8. olicowanie
  9. powierzchnia zwarcia

Pomiędzy tymi elementami istnieją powierzchnie przylegania, przez które przenoszone są obciążenia funkcjonalne, zanim ostatecznie trafią na kość otaczającą implant. Każde z dziewięciu miejsc przenoszenia sił żucia odgrywa specyficzną i dynamiczną rolę w biomechanice całej odbudowy protetycznej.

Cennik implantów