Endodoncja, czyli popularne leczenie kanałowe, często stanowi ostatnią szansę na uratowanie zęba, którego miazga została uszkodzona przez zaawansowaną próchnicę. W klinice stomatologicznej WAPdent oferujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem. Pozwala ono na odnalezienie nawet niewielkich i bardzo wąskich kanałów. Dzięki temu mogą zostać prawidłowo zabezpieczone i szczelnie wypełnione na całej długości.

Odpowiednie procedury, nowoczesne urządzenia i materiały dają gwarancję wysokiej jakości leczenia kanałowego, a co za tym idzie – znacznego zminimalizowana ewentualnych powikłań w postaci reakcji bólowych czy zmian patologicznych w tkankach, które bezpośrednio otaczają korzeń leczonego zęba. Dynamiczny rozwój endodoncji w ostatnich kilkunastu latach sprawił, że obecnie jesteśmy w stanie uratować zęby pacjentów, które dawniej należałoby bezpowrotnie usunąć. Dlatego, jeśli tylko istnieje szansa na zachowanie własnego uzębienia, należy z niej skorzystać.

Leczenie zębów pod mikroskopem

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na leczenie zębów jeszcze skuteczniej. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju precyzyjne narzędzia, a także sam mikroskop. Dzięki niemu można w łatwy sposób sprawdzić, które elementy zęba wymagają oczyszczenia i wtłoczenia odpowiednich preparatów. Gołym okiem takie zmiany nie są widoczne, dlatego mikroskop w znacznym stopniu przyczynił się do bardziej precyzyjnego wykonywania zabiegów.

W naszym gabinecie leczenie zębów pod mikroskopem jest wykonywane przez specjalistów. To osoby z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. Zabiegi mogą być mniej lub bardziej skomplikowane, w zależności od problemu danego pacjenta. Czasem obejmują one nawet kilka zębów. Dokładny przebieg działania lekarza zależy od przypadku, dlatego czas trwania zabiegu może znacznie się od siebie różnić. Dbamy o bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Z tego powodu w trakcie niektórych działań stosujemy znieczulenie.

Zajmujemy się także zabiegami typowo chirurgicznymi, mającymi na celu usuwanie zębów, które stanowią problem dla pozostałych elementów szczęki. Mowa tu o ekstrakcji chirurgicznej. Taki zabieg również jest przeprowadzany przez specjalistów, często wymagając zastosowania jeszcze bardziej zaawansowanych technik i narzędzi. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań konieczne jest jednak odbycie konsultacji, podczas której specjalista określa skalę problemu i planuje leczenie.