Blog

Jak często usuwać kamień nazębny?

Kamieniem nazębnym nazywa się zmineralizowaną płytkę nazębną, która stale odkłada się na zębach. Usuwana jest za pomocą regularnego szczotkowania oraz nitkowania zębów, jednak niestety ciężko jest dotrzeć do wszystkich powierzchni zębów za pomocą zwykłej szczoteczki do zębów. Usuwanie kamienia nazębnego jest jednym z najważniejszych zabiegów higienicznych, wykonywanych w gabinecie stomatologicznym, regularne wykonywanie usuwania kamienia pozwala na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Czytaj dalej

Kiedy implanty są koniecznością?

Braki w uzębieniu są bardzo wstydliwym problemem dla pacjentów, zwłaszcza jeżeli występują w przedniej części szczęki. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że brak zębów jest nie tylko problemem natury estetycznej, ale może wiązać się z pojawieniem się problemów zdrowotnych. Obecnie rozwój stomatologii i implantologii pozwala na odbudowę pięknego uśmiechu, niezależnie od ilości brakujących zębów.

Czytaj dalej

Jak długo trwa proces gojenia dziąsła pod implant?

Rozwój medycyny i stomatologii sprawił, że osoby zmagające się z brakami zębowymi mogą je uzupełnić, przywracając tym samym estetykę uśmiechu i poprawiając komfort życia. Obecnie coraz więcej osób uzupełnia tego rodzaju ubytki w uzębieniu za pomocą implantów. To rozwiązanie stosowane jest w sytuacji, kiedy chory ząb został usunięty. Implanty charakteryzują się bardzo dużą estetyką, a także funkcjonalnością. To, ile czasu należy odczekać od ekstrakcji zęba po wstawienie implantu, zależy od kilku czynników, w tym od opinii stomatologa.

Czytaj dalej

Jak dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów?

Dla wielu osób dobór szczoteczki do zębów opiera się na wejściu do sklepu i zakupu pierwszego z brzegu modelu. Jest to związane z brakiem informacji na temat tego, jak ogromny wpływ na stan naszych zębów i jamy ustnej ma odpowiednio dobrana szczoteczka do zębów. Jeżeli nie mamy pewności, jaki rodzaj szczoteczki do zębów najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, warto skonsultować to ze stomatologiem podczas wizyty w jego gabinecie.

Czytaj dalej

Jak odbudować koronę zęba?

Nawet jeżeli dbamy o stan naszych zębów, może dojść do sytuacji w której ząb wymagał będzie leczenia bądź nawet usunięcia. Uszkodzone zęby bądź braki w uzębieniu są nie tylko problemem estetycznym. W przypadku kiedy ząb jest uszkodzony, nacisk zębów rozkłada się nieco inaczej co może wiązać się z powstawaniem wad zgryzu lub dolegliwościami bólowymi. Jeżeli zachowała się odpowiednia ilość tkanki zęba w dobrym stanie, stomatolog może wykonać odbudowę korony zęba, abyśmy znów mogli cieszyć się w pełnym uśmiechem.

Czytaj dalej