Blog

Na czym polega resekcja korzenia zęba?

Resekcja korzenia zęba, nazywana inaczej apikotomią, jest zabiegiem wykonywanym przez chirurgów stomatologów. Ma ona miejsce najczęściej w przypadku wystąpienia zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Dzięki wykonaniu resekcji korzenia stomatolog może dotrzeć do źródła stanu zapalnego, powodującego przejmujący ból u pacjenta. Ten zabieg najczęściej wykonuje się w przypadku siekaczy oraz kłów.

Czytaj dalej

Co trzeba wiedzieć przed wybielaniem zębów?

Uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Wybielanie zębów jest zabiegiem, dzięki któremu każdy może cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Wiele osób ma kompleksy związane z odcieniem zębów, a wybielanie pozwala im zwiększyć swoją pewność siebie. Należy pamiętać, że zabieg ten można wykonać wyłącznie na zdrowych zębach. Zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i w późniejszym czasie warto przestrzegać kilku zasad, które pozwolą zachować jasny odcień zębów na długi czas. 

Czytaj dalej

Jak długo trwa proces gojenia dziąsła po usunięciu zęba?

Ekstrakcja zęba jest zabiegiem ostatecznym, wykonywanym w momencie, kiedy leczenie zęba jest już niemożliwe. Po usunięciu zęba należy odpowiednio dbać o dziąsło, aby mogło się szybko i poprawnie zagoić. To, jak długo trwa proces gojenia, jest zależne od kilku czynników, a przede wszystkim od tego, jak bardzo skomplikowany był przeprowadzony zabieg. Największe znaczenie w procesie gojenia ma pierwszych kilka dni, dlatego też w tym czasie należy szczególnie dbać o ten obszar jamy ustnej.

Czytaj dalej

Jak często usuwać kamień nazębny?

Kamieniem nazębnym nazywa się zmineralizowaną płytkę nazębną, która stale odkłada się na zębach. Usuwana jest za pomocą regularnego szczotkowania oraz nitkowania zębów, jednak niestety ciężko jest dotrzeć do wszystkich powierzchni zębów za pomocą zwykłej szczoteczki do zębów. Usuwanie kamienia nazębnego jest jednym z najważniejszych zabiegów higienicznych, wykonywanych w gabinecie stomatologicznym, regularne wykonywanie usuwania kamienia pozwala na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Czytaj dalej

Kiedy implanty są koniecznością?

Braki w uzębieniu są bardzo wstydliwym problemem dla pacjentów, zwłaszcza jeżeli występują w przedniej części szczęki. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że brak zębów jest nie tylko problemem natury estetycznej, ale może wiązać się z pojawieniem się problemów zdrowotnych. Obecnie rozwój stomatologii i implantologii pozwala na odbudowę pięknego uśmiechu, niezależnie od ilości brakujących zębów.

Czytaj dalej